יוליה גובזמן סיימה בתשע"ח

שלחו לחבר
תפקיד
מורה לאנגלית ולשפות זרות נוספות
תחומי לימוד
בוגרת תואר ראשון במסלול צרפתית שפה וספרות.

למחלקה המדהימה !

אין לי מספיק מילים לתאר את החוויה האישית שלי במחלקה. אתחיל ואומר, ללא טיפת הגזמה, שמדובר במקום ייחודי ויוצא דופן. אמנם היה לי רקע בסיסי בשפה הצרפתית, אך לא תיארתי לעצמי לאן אפשר להגיע. במהלך לימודי התואר רכשתי ידע רחב מאוד בתחומים מגוונים.

פרופ' סילביה אדלר הייתה הראשונה לקבל את פניי במחלקה כסטודנטית טרייה. פרופ' אדלר העשירה את הידע שלי בשפה הצרפתית באמצעים מגוונים ודרך עיניים בלשניות מנוסות. יחד איתה צללתי לתחומים נוספים כגון: השפה וחברה; התרבות הצרפתית דרך פריזמת הקומיקס ועוד רבים ומרתקים אחרים.

פרופ' גליה ינושבסקי הכירה לי הספרות הצרפתית מזווית הרומן הבלשי, שהתאהבתי בו בעקבות הלימודים. בנוסף, רכשתי מיומנויות לכתיבה אקדמית ועבודה עם מקורות מגוונים.  כמו כן, חשפה אותי גליה לתחום שלא עסקתי בו מעולם – תחום הרטוריקה וניתוח השיח (ויש לומר שעשתה זאת בצורה מעניינת ביותר).

ד"ר איזבל דותן לימדה אותי את היופי והחן שבשפה הצרפתית, בהתמדה ושיטתיות. קורסי השפה והמיומנויות עזרו לי להבין את המבנה של השפה הצרפתית, אך גם של שפות אחרות. פרט לשפה, למדתי מאיזבל על העולם העשיר של התרבות הצרפתית דרך היסטוריה, אומנות וגסטרונומיה.

ד"ר טובי ביברינג חשפה אותי לעולם ימי הביניים המקסים של ספרות עשירה עם הרבה רומנטיקה, דרמה, הומור ודילמות. טובי גרמה לצמא ספרותי שלא הכרתי.

אין ספק שמדובר במרצים מדהימים ומקצועים, מומחים בתחומם. חשוב לציין שמעבר לידע רחב שרכשתי, ליוותה אותי המחלקה בכל התלאות שבחיי הסטודנטים – החל מעזרה מנהלית ועד לתמיכה ועזרה אישיות. תודה רבה למרצים המקסימים על היחס האישי והאנושי.

תודה רבה למרצים נוספים שלימדו אותי: פרופ' גארי מול, פרופ' סימון גרוסמן, ד"ר ציביה פראנק-ויגודה, ד"ר איתן אורקיבי וגב' אליס פסקייה.

וכמובן, תודה ענקית לשושי היקרה שתמיד מקבלת את פני הסטודנטים בחיוך ענקי, נותנת מענה לכל שאלה סבלנות ומקצועיות יוצאות דופן.

תודה רבה שוב!

בברכה,

יוליה גובזמן

(כיום מורה לאנגלית ושפות זרות נוספות)