עירית קורנבליט

תפקיד
פוסט-דוקטורנטית בתכנית ללימודי תרבות

המחלקה לתרבות צרפת היוותה לי בית במשך הרבה שנים, שכן למדתי בה לתואר ראשון (1999-2002), תואר שני (2002-2006), ותואר שלישי (2011-2018). 

זכיתי ללמוד אצל פרופ' גארי מול, פרופ' ליונל כהן, פרופ' אוולין מירון ופרופ' רוזלין קורן. הלימודים הרחיבו את עולמי והכניסו אותי אל תוך עולם המושגים והרעיונות הצרפתי.

פרופ' קורן הדריכה אותי בסבלנות וביד אומן בעבודת המאסטר והדוקטורט, ועל כן תודתי נתונה לה. עבודת המאסטר עסקה בסמיוטיקה המרחבית בספר "הנפילה" מאת אלבר קאמי, בעוד עבודת הדוקטורט ניתחה את השיח והרטוריקה סביב מושג ה"גיוון התרבותי",CULTURAL DIVERSITY. שתי העבודות קיבלו ציון לשבח.

כיום אני ממשיכה במחקר בכמה מוקדים: אני חברת מחקר בקבוצת ADARR, המשלבת חוקרים וחוקרות דוברי צרפתית מאונ' בר-אילן ותל-אביב בתחום חקר השיח והרטוריקה. בימים אלו, אני חוקרת במסגרת זו את השיח הפוליטי הבלגי על מגבלות הקורונה. בנוסף, אני עוזרת מחקר לראש מחלקת תקשורת ופוליטיקה במכללת הדסה בעניין מחאת הGILETS JAUNES בצרפת, שם אני מנתחת את השיח העיתונאי בצרפת על המחאה החברתית. לבסוף, אני ממשיכה לעסוק במחקר שלי אודות מושג ה"גיוון התרבותי", וחוקרת את ההתפתחות הטראנס-לאומית (חוצה מדינות) של המושג, מהגייתו המודרנית אצל הפילוסוף הגרמני י.ג. הרדר ועד לאנתרופולוג הצרפתי קלוד לוי-שטראוס, דרך האנתרופולוג הגרמני-אמריקאי פרנץ בועז. את העבודה הזאת אני עושה בחסות האוניברסיטה העברית, שם אני פוסטדוקטורנטית, ומכון ון ליר בירושלים, שם אני עמיתת ספרייה. אני משתתפת בכנסים בינלאומיים על שיח ורטוריקה, פרסומיי התפרסמו בכתבי עת צרפתים וקבצי מאמרים, ואני מתכננת ספר המושתת על מחקרי על שיח הגיוון התרבותי.

תודתי לצוות המיוחד של המחלקה, שלא נופל  בקסמו מזה הוותיק יותר שהכרתי, ברצינותו האקדמית יחד עם התייצבותו ליד הסטודנט בכל שעה.

ד"ר עירית קורנבליט

תאריך עדכון אחרון : 09/06/2021