ברוכים הבאים למחלקה ללימודי תרבות צרפת

אתם מעוניינים ללמוד צרפתית ותרבות צרפת? הגעתם למקום הנכון! הרשמו לאחד ממסלולי המחלקה לתרבות צרפת באוניברסיטת בר אילן ותיהנו מעולם עשיר בתוכן: תרבות צרפתית, ספרות צרפתית, בלשנות צרפתית ולימודי שפה מן היסוד, לתואר ראשון, שני, שלישי או לימודי תעודה.

במחלקה ללימודי תרבות צרפת קיימים 4 תחומי לימוד עיקריים:

 תרבות צרפת

הקניית ידע בסיסי בהיסטוריה של תרבות צרפת והיכרות עם נכסי התרבות הצרפתית על מגוון פניהם: הגות, ספרות, קולנוע, אמנות, אופרה ותיאטרון, גסטרונומיה ומוזיאונים.

הקורסים משמשים גם כמבואות להשפעת התרבויות היוונית והרומית על תרבות המערב, התהוות התרבות הצרפתית, החל מהטקסטים הראשונים בצרפתית וכלה בהתגבשות הצרפתית כשפה שלטת במודרנה (מימי הביניים ועד זמנינו).

ספרות צרפתית

קורסי הספרות עוסקים בנושאים קלאסיים ואקטואליים, בז'אנרים שונים (מחאה, הרומן והרומן בלשי, קומיקס, משלים, ספרות יפה, ספרות עממית ופולקלורית, הנובלה, שירה, תיאטרון), ובאזורים גיאוגרפיים מגוונים בהם נוצרת ספרות בשפה הצרפתית (בלגיה, קנדה, הקאריביים).

אנו שמים דגש מיוחד על זהות יהודית באמצעות קורסים בספרות צרפתית בנושא השואה, הגות יהודית וספרות יהודית מימי הביניים ועד זמנינו.

 בלשנות צרפתית

הקניית ידע מעמיק בשפה הצרפתית ובשיטות מחקר מודרניות. הקורסים עוסקים בהיבטים שונים כגון מורפולוגיה, תחביר וסמנטיקה של המשפט הפשוט והמורכב. קורסים אחרים בוחנים תיאוריות בלשניות או סוגיות חברתיות ואידיאולוגיות של השפה ומכשירים את הסטודנטים לעסוק בשאלות בתחומים הבאים: פרשנות השיח, בלשנות ואפיסטמולוגיה, בלשנות וספרות, שיח עיתונאי ואובייקטיביות בשיח, תיאוריות של ארגומנטציה ועוד.

הקורסים מתאימים למורים לעתיד, למתרגמים, לאנשי תקשורת ולמתעניינים בכוחה של השפה בחיים הציבוריים.

לימודי השפה הצרפתית בכל הרמות

המחלקה לתרבות צרפת מציעה קורסי שפה בצרפתית, החל מרמת מתחילים וכלה במתקדמים. הקורסים מיועדים גם לקהל הרחב, שאינו מעוניין בלימודים לתואר אקדמי אך מבקש לרכוש את השפה הצרפתית.

במחלקה תואר ראשון,  תואר שני ותואר שלישי.

תואר ראשון (B.A)
  • מועמדים בעלי ידע מוקדם בצרפתית במסלולים מגוונים המקנים ידע בספרות, בלשנות ותרבות צרפתית.
  • מועמדים ללא ידע מוקדם בצרפתית שמעוניינים לרכוש את השפה הצרפתית וללמוד בעברית על תרבות צרפת.
תואר שני (M.A)- עם תזה או בלי תזה
  • בעלי תואר ראשון ללא ידע מוקדם בצרפתית או עם ידע מוקדם בצרפתית.
  • בעלי תואר ראשון בתחומים אחרים (עם השלמות).
דוקטורט (Ph.D)

בעלי תואר שני במדעי הרוח או בתחומים אחרים (עם השלמות) ובעלי רקע מתאים בשפה הצרפתית או בלעדיה (עם השלמות). למצטיינים מוצע מסלול ישיר.

למידע נוסף צרו קשר עם המחלקה לצרפתית, גם בטלפון 03-5318232