ברוכים הבאים למחלקה ללימודי תרבות צרפת

אם אתם מעוניינים ללמוד תחום מרתק, יוצא דופן וסוחף הגעתם למקום הנכון. המחלקה ללימודי תרבות צרפת של אוניברסיטת בר אילן מזמינה אתכם להירשם לאחד ממסלולי הלימוד השונים של תרבות צרפת. ניתן לבחור בין תואר ראשון, שני, שלישי או לימודי תעודה וליהנות מעולם עשיר של ספרות, אומנות, שפה מיוחדת, קולינריה ייחודית ועוד מגוון נושאים מעניינים במסגרת לימודי תרבות צרפת.

למידע נוסף בנושא לימודי תרבות צרפת באונ' בר אילן, הנכם מוזמנים ליצור עימנו קשר דרך הדף צור קשר או בטלפון 03-5318232

במחלקה ללימודי תרבות צרפת קיימים 4 תחומי לימוד עיקריים:

 תרבות צרפת

מטרת הקורסים במסלולי הלימוד של המחלקה לתרבות צרפת הינה להקנות ידע בסיסי בהיסטוריה של תרבות צרפת והכרות עם נכסי התרבות הצרפתית על מגוון פניהם: הגות, ספרות, קולנוע, אמנות, אופרה ותיאטרון.

הקורסים משמשים גם כמבואות להשפעת התרבויות היוונית והרומית על תרבות המערב, התהוות התרבות הצרפתית, החל מהטקסטים הראשונים בצרפתית וכלה בהתגבשות הצרפתית כשפה שלטת (מימי הביניים ועד המאה השבע-עשרה), הופעת המודרניות (מתקופת הנאורות ועד המאה העשרים) ותרבות צרפת בת-זמננו. 

ספרות צרפתית

קורסי הספרות פותחים צוהר לספרות צרפתית ופרנקופונית בטווח של 900 שנה, החל מהטקסטים הראשונים של הצרפתית העתיקה ועד ספרות בת זמננו. אנו עוסקים בנושאים קלאסיים ואקטואליים, בז'אנרים שונים (מחאה, הרומן והרומן בלשי,קומיקס, משלים, ספרות יפה, ספרות עממית ופולקלורית, הנובלה, שירה, תיאטרון), ובאזורים גיאוגרפיים מגוונים בהם נוצרת ספרות בשפה הצרפתית (בלגיה, קנדה, הקריביים, האנטילים).

כן אנו שמים דגש מיוחד על זהות יהודית באמצעות קורסים בספרות צרפתית בנושא השואה, הגות יהודית וספרות יהודית מימי הביניים ועד זמנינו.

 בלשנות בשפה הצרפתית

מטרת קורסי הבלשנות היא להקנות למורים לעתיד, למתרגמים ולמתעניינים בכוחה של המילה בחיים הציבוריים, ידע מעמיק בשפה הצרפתית ובשיטות מודרניות של ביקורת ומחקר. הקורסים עוסקים בהיבטים שונים כגון מורפולוגיה, תחביר וסמנטיקה של המשפט הפשוט והמורכב. קורסים אחרים בוחנים תיאוריות בלשניות או סוגיות חברתיות ואידיאולוגיות של השפה ומכשירים את הסטודנטים לעסוק בשאלות בתחומים הבאים: פרשנות השיח, בלשנות ואפיסטמולוגיה, בלשנות וספרות, שיח  עיתונאי ואובייקטיביות בשיח, תיאוריות של ארגומנטציה ועוד.

לימודי השפה הצרפתית בכל הרמות

המחלקה לתרבות צרפת מציעה קורסי שפה בצרפתית, לפי רמות החל מרמת מתחילים. הקורסים מיועדים לקהל הרחב, שאינו מעוניין בלימודים לתואר אקדמי אך מבקש לרכוש ידיעות בשפה הצרפתית, או לשכלל את ידיעותיו בשפה.

למידע נוסף בנושא לימודי תרבות צרפת באונ' בר אילן, הנכם מוזמנים ליצור עימנו קשר דרך הדף צור קשר או בטלפון

03-5318232